Doprava zadarmo s Packetou nad 59.99 €
Pošta 4.49 SPS 4.99 Packeta kurýr 4.99 Packeta 2.99 SPS Parcel Shop 2.99

MÁME MISIU! MISIA NA UDRŽATEĽNOSŤ KNÍH.

Vrátiť prírode<br>spotrebované suroviny Vrátiť prírode
spotrebované suroviny
Znížiť ekologickú<br>stopu* Znížiť ekologickú
stopu*
Správať sa<br>zodpovedne Správať sa
zodpovedne

Nechceme sa cítiť previnilo

vždy, keď otvoríme tlačenú knihu. Premýšľame nad tým, ako ochrániť naše lesy a správať sa zodpovedne. Zaujímajú vás detaily našej misie pre udržateľnú budúcnosť a ambície do budúcnosti? Pozrite sa na náš Librotasko alebo zoznam úloh, na ktorých pracujeme.

Ponúkať knihy, ktoré sa tlačia na požiadanie (po anglicky POD alebo print on demand). POD znižuje riziko nepredaných kníh a tiež šetrí energiu. Kniha sa tlačí v blízkej tlačiarni pre konkrétneho záujemcu. V našej ponuke sú tieto knihy označené s dostupnosťou „na objednávku u dodávateľa“. Tlač takej knihy je navyše otázka niekoľkých dní, nedochádza teda k omeškaniu pri dodaní.


Za všetky predané knihy v tlačovej podobe každý rok vysadiť späť do prírody stromy. Chceme tak prírode vrátiť to, čo sme jej kvôli našim milovaným knihám vzali.


Baliť naše zásielky ekologicky, do kartónových výsekov vhodných pre knihy z recyklovanej lepenky a bez ďalších zbytočných plastov. Znovu využívať obaly a výplne od našich dodávateľov.


Preferovať dodávateľa kníh, ktorý je nám najbližšie, a združovať dodávky. Vďaka rozsiahlej sieti dodávateľov môžeme knihy zaistiť z rôznych miest a záleží nám na úspore kilometrov pri doprave.


Zaradiť do ponuky elektronické knihy a audioknihy. Podporujeme tento trend a súhlasíme, že nie je nutné vždy vlastniť iba tlačenú knihu.


Zariadiť efektívne využitie pre poškodené knihy. Knihy k nám občas dorazia poškodené. Niekedy je to narazený obal knihy, inokedy ohnutá stránka. Taká kniha už nie je vhodná pre zákazníka, ale zaslúži si byť užitočná! Máme skvelý nápad, ako tieto knihy recyklovať. Robíme na tom!


Neprikladať do zásielok tlačenú verziu faktúry a zaviesť bezpapierové online vrátenie a reklamáciu. Pretože každý papier sa počíta!


Ponúknuť našim zákazníkom možnosť ekologického spôsobu dopravy.

Kontaktujte nás

Našou misiou je zanechať čo najväčšiu stopu vo svete kníh, ale čo najmenšiu ekologickú stopu*.


* Ekologická stopa

Ekologická stopa je umelo vytvorená hypotetická jednotka, pomocou ktorej je možné porovnávať činnosť človeka z hľadiska jeho vplyvu na ekosystém planéty a trvalú udržateľnosť. Ekologická stopa určuje, koľko štvorcových metrov zemského povrchu potrebuje človek na danú činnosť alebo pre svoj život.

Prihlásenie

Prihláste sa k svojmu účtu. Ešte nemáte Libristo účet? Vytvorte si ho teraz!

 
povinné
povinné

Nemáte účet? Získajte výhody Libristo účtu!

Vďaka Libristo účtu budete mať všetko pod kontrolou.

Vytvoriť Libristo účet